"Що я закладу в новацтві, згодиться їм в юнацтві і в дорослому житті" (Олександра) - Пласт
EN

Цього літа івано-франківські хлопці з рою “Хитрі вовки” побували на своєму крайньому новацькому таборі. Попереду на них чекає перехід в юнацтво, адже їм виповниться по 12 років.

Виховниця рою Олександра розповіла нам про пригоди “хитрих вовків” на таборі “Мандрівні черевики” в Італії.

Загалом у рої (це група дітей до 12 років) 10 хлопців, всі з Івано-Франківська. Для декого з них це був вже 5 табір у новацтві. Вони – досвідчені пластуни. Але за кордоном половина з хлопців були вперше.

Через це вони трохи хвилювалися, адже поруч не було сім’ї, але пейзажі, гори, мандрівки та екскурсії змогли їх заполонити.

пл.сен.дов. Олександра Хандога
Вони були реально в шоці, коли ми зупинилися перекусити в Макдональсі чи коли під час екскурсій ласували піцою і морозивом. Я тільки й чула: "Це ж Пластовий табір!!! Невже таке буває!!!"

Хлопці стійко долали кілометрові мандрівки гірськими серпантинами, пережили справжні пригоди і відвідали дуже багато екскурсій Італією. Хіба що під час прогулянки до славнозвісного балкона Ромео і Джульєти “хитрі вовки” заявили виховниці, що це просто “туристична замануха”.

За 2 тижні на таборі хлопці відпочили від тривог, сирен і новин. Скучивши за друзями, спілкуванням, діти безперестанно говорили, розказували одне одному історії, жартували та сміялися.

Вони змогли перезавантажитися, відчути смак життя без війни… це те, що в них вкрали, але Пласт зміг їм хоч трошки це дати знову. (Олександра)

Завдяки тому, що Олександра є виховницею рою вже довгий час, вона налагодила з ними стосунки і має власний підхід – взаємовиручка.

Коли хлопці хочуть дуркувати і бешкетувати – вона їх не обмежує, але в ті моменти, коли їй потрібна від них увага і зосередженість, “хитрі вовки” стають дисципліновані і слухняні.

пл.сен.дов. Олександра Хандога
Батьки дуже чекали на фотографії з табору, тому я одразу попередила хлопців, що робимо це організовано. Я показую локацію, за кілька секунд вони стають по місцях і клацаю максимум 2 дублі. Можу уявити, як це збоку виглядало кумедно, бо ми робили фото по команді, зате виходило дуже оперативно.

Зовсім скоро Олександрі доведеться відпустити хлопців у юнацтво, але виховниця каже, що за їхнє майбутнє може не хвилюватися.

пл.сен.дов. Олександра Хандога
Я розуміла, що те, що я закладу зараз в новацтві, згодиться їм потім в юнацтві та в дорослому житті. Тож тепер за пластування і майбутнє хлопців я спокійна.

Якщо ти також хочеш займатися розвитком нового покоління і зібрати свою дитячу “банду”, запрошуємо тебе стати виховником і набрати власний гурток. Заповнюй форму, будемо знайомитися ближче:

Поділитися

Схожi новини