Цього літа івано-франківські хлопці з рою “Хитрі вовки” побували на своєму крайньому новацькому таборі. Попереду на них чекає перехід в юнацтво, адже їм виповниться по 12 років.
Виховниця рою Олександра розповіла нам про пригоди “хитрих вовків” на таборі “Мандрівні черевики” в Італії.
Загалом у рої (це група дітей до 12 років) 10 хлопців, всі з Івано-Франківська. Для декого з них це був вже 5 табір у новацтві. Вони – досвідчені пластуни. Але за кордоном половина з хлопців були вперше.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Lesya-Handoga1-1024x768.jpg)
Через це вони трохи хвилювалися, адже поруч не було сім’ї, але пейзажі, гори, мандрівки та екскурсії змогли їх заполонити.
пл.сен.дов. Олександра Хандога Вони були реально в шоці, коли ми зупинилися перекусити в Макдональсі чи коли під час екскурсій ласували піцою і морозивом. Я тільки й чула: "Це ж Пластовий табір!!! Невже таке буває!!!"
Хлопці стійко долали кілометрові мандрівки гірськими серпантинами, пережили справжні пригоди і відвідали дуже багато екскурсій Італією. Хіба що під час прогулянки до славнозвісного балкона Ромео і Джульєти “хитрі вовки” заявили виховниці, що це просто “туристична замануха”.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Lesya-Handoga-kolazh-e1662545389500-1024x766.png)
За 2 тижні на таборі хлопці відпочили від тривог, сирен і новин. Скучивши за друзями, спілкуванням, діти безперестанно говорили, розказували одне одному історії, жартували та сміялися.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Lesya-Handoga5-1-1024x888.jpg)
Вони змогли перезавантажитися, відчути смак життя без війни… це те, що в них вкрали, але Пласт зміг їм хоч трошки це дати знову. (Олександра)
Завдяки тому, що Олександра є виховницею рою вже довгий час, вона налагодила з ними стосунки і має власний підхід – взаємовиручка.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Lesya-Handoga9-1024x768.jpg)
Коли хлопці хочуть дуркувати і бешкетувати – вона їх не обмежує, але в ті моменти, коли їй потрібна від них увага і зосередженість, “хитрі вовки” стають дисципліновані і слухняні.
пл.сен.дов. Олександра Хандога Батьки дуже чекали на фотографії з табору, тому я одразу попередила хлопців, що робимо це організовано. Я показую локацію, за кілька секунд вони стають по місцях і клацаю максимум 2 дублі. Можу уявити, як це збоку виглядало кумедно, бо ми робили фото по команді, зате виходило дуже оперативно.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Lesya-Handoga-kolazh1-e1662545553939-1024x768.png)
Зовсім скоро Олександрі доведеться відпустити хлопців у юнацтво, але виховниця каже, що за їхнє майбутнє може не хвилюватися.
пл.сен.дов. Олександра Хандога Я розуміла, що те, що я закладу зараз в новацтві, згодиться їм потім в юнацтві та в дорослому житті. Тож тепер за пластування і майбутнє хлопців я спокійна.
Якщо ти також хочеш займатися розвитком нового покоління і зібрати свою дитячу “банду”, запрошуємо тебе стати виховником і набрати власний гурток. Заповнюй форму, будемо знайомитися ближче:
Схожi новини
![Цього року у світі зʼявилося понад 5 нових осередків Пласту](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/Belgiya2-1-1-e1700681577362.webp)
Цього року у світі зʼявилося понад 5 нових осередків Пласту
Детальніше
![Звіт про пластові табори 2023: скільки, де і хто](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/zvit-tabory-e1696274202718.png)
Звіт про пластові табори 2023: скільки, де і хто
Детальніше
![Як пластувати разом зі своєю дитиною — розповідає виховниця Іра](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Iryna-Vitenko33-e1664376661523.jpg)
Як пластувати разом зі своєю дитиною — розповідає виховниця Іра
Детальніше
![Самозарадність і діяльність: як пластові курені збирають кошти на свої табори](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/MG_8843-1-scaled-e1685046979204.jpg)
Самозарадність і діяльність: як пластові курені збирають кошти на свої табори
Детальніше
![Понад 840 дітей зможуть стати пластунами: дякуємо всім партнерам Благодійної Ватри 2023](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/shablon-misyachnyj-zvit-5-1-1.png)
Понад 840 дітей зможуть стати пластунами: дякуємо всім партнерам Благодійної Ватри 2023
Детальніше