ХХІ Збори КУПО: коли, де, як зголоситися
EN

СКОБ, друзі та подруги! 

Крайовий провід України запрошує Тебе зголоситися до делегації на ХХІ Збори КУПО, що проходитимуть у Польщі в листопаді 2023 року. 

На Зборах КУПО Ти:

 • представлятимеш голос України в питаннях розвитку світового Пласту,
 • обиратимеш новий провід ГПБ та ГПР,
 • презентуватимеш діяльність Пласту України серед інших країв.

Це можливість для Тебе, якщо Ти:

 • дійсний член організації,
 • маєш досвід управління в Пласті, розумієш, що і як працює, змінюється в наших процесах управління організацією,
 • цікавишся тим, як працює Пласт на світовому рівні. 

Запрошуємо зацікавлених у представленні Пласту України на КУПО, зголоситися за формою до 5 червня:


Нагадуємо, що Збори КУПО — це найвищий орган Конференції Українських Пластових Організацій, який складається із всіх членів-організацій КУПО. Вперше Збори КУПО відбулися у 1954 році і з того часу проходять безперервно кожні три роки. Збори КУПО виконують свої завдання через делегатів від кожного краю Пласту.

Попередні ХХ Збори КУПО відбулися 2019  року у Мюнхені. Детальний звіт ХХ зборів КУПО. Чергові ХХІ Збори КУПО мали відбутися у 2022 році, проте через пандемію, а згодом і повномасштабне вторгнення в Україні були перенесені на 2023 рік.

То ж ХХІ Збори КУПО відбудуться за 30 кілометрів від Варшави, в комплексі Rancho Pod Bocianem з 16 по 19 листопада 2023 року.  Програма буде представлена згодом. 

На Зборах КУПО  традиційно:

 • переобирається провід Головної Пластової Булави, Головної Пластової Ради,
 • приймаються зміни до Статуту ГПБ та правильників за потреби,
 • визначаються напрямки руху світового Пласту.

На делегатів КУПО від України Крайовий провід покладає: 

 • голосувати від імені Пласту України на Зборах КУПО,
 • презентувати діяльність Пласту України серед інших пластових країв,
 • представляти думку від імені всього Пласту України на Зборах КУПО.

Статут КУПО визначає наступні права учасників під час збору:

 • висловлювати свої думки відносно постaвлених нa порядку нaрaд питaнь і формулювати їх при кінці виступу у короткі і ключові  висновки,
 • брaти учaсть в обговоренні нa комісіях , запропонованих Зборaми проєктів,
 • голосувати нa пленумі згідно зі своїми мaндaтaми. 

Кандидат у делегати має відповідати наступним вимогам:

 • дійсне членство Пласту України,
 • сплачені членські внески.

Скільки делегатів від України буде відібрано на ХХІ Збори КУПО? 

Згідно з статтею V статуту КУПО кількість делегатів з правом голосу від членських пластових організацій залежить від їх чисельності. Від кожних 1000 членів пластової організації (разом з новацтвом, юнацтвом, старшопластунством й сеньйоратом) може поїхати один делегат з правом голосу. Окрім того, якщо організація має понад 50 членів з наступної тисячі, то ще в делегацію входить +1  делегат від краю. Тобто від України цього разу може бути  10 делегатів на КУПО (Пласт сьогодні нараховує 9 696  пластунів). 

Окрім 10 обраних делегатів  від Пласту України до делегації входитимуть представники крайового проводу за своїми посадовими обов’язками.

Як будуть обиратися делегати? 

Обрання делегатів буде здійснюватись шляхом рейтингового голосування делегатами ХVI КПЗ, що відбудеться 29 квітня 2023 року у Києві. Перші 10 делегатів, за котрих віддадуть найбільшу кількість голосів, будуть мати право представляти Україну на зборах КУПО. У разі виникнення обставин, що перешкоджатимуть одному з 10 делегатів брати участь у зборах КУПО, кожен наступний за списком загального голосування замінить того делегата, котрий відмовиться від участі узборах КУПО. 

Вкладка на КУПО: Крайовий провід України не може гарантувати покриття вкладки учасникам. То ж наразі просимо розраховувати, що доїзд та проживання для учасників не буде компенсовано. У випадку будь-яких змін з цього питання будемо інформувати. Щодо розміру вкладки дивися деталі у описі до форми.

Гості на КУПО: Ті, хто не увійде до списку делегатів від України (з правом голосу), матимуть змогу взяти участь в якості готей (без права голосу). Гості можуть взяти участь як у всій програмі, так і в деякі дні програми. Традиційна святкова вечеря Зборів КУПО відбудеться в суботу.

Зголошуйся, щоб представити думку Пласту України щодо розвитку Пласту по всьому світу. Пласту потрібен Твій досвід та знання, адже виклики для України потребують спільних зусиль кожного!

Поділитися

Схожi новини