10-11 листопада 2018 року Божого відбувся вишкіл практичного пластування «Скобель» на таборовій оселі «Соколиця» - Пласт
EN

10-11 листопада 2018 року на таборовій оселі «Соколиця», що на Бережанщині, пройшов окружний вишкіл практичного пластування, в якому взяли участь 11 старшопластунів та сеньйорів зі станиць Тернопіль, Бучач, Підгайці, Верещаки Тернопільської та Красне Львівської області. Комендантом був ст.пл. Роман Вакиряк, СМ з Бережан, бунчужним – пл.сен.пр. Микола Бігус, ОЗО з Тернополя.

Організаційну та матеріальну підтримку заходу надала станиця Бережани та Голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський.

На вишколі була застосована методика інтенсивного навчання дорослих через практичні випробування, завдання, змаги та ігри. Програма включала заняття по окремих темах з дисциплін: піонірка, табірництво, куховарення, картографія, орієнтування, мандрівництво, індивідуальний виряд та елементи самозарадності в умовах дикої природи.

Учасники були об’єднані в два гуртки – «Ідеї» та «Задири». Вони успішно виконали завдання – зв’язали малу таборову споруду – стіл, облаштували свої кухні для зручного таборування, приготування їжі. Зробили гурткові тотеми, пластові палиці з індивідуальним декором.

Для вироблення навичок читання карти на орієнтування на місцевості гуртки сходили в невелику мандрівку на 4 години в околицях оселі «Соколиця» та с. Базниківка. Завданнями було знайти джерело в лісі, хрест на місці криївки УПА, бою та загибелі повстанців.

На заняттях із самозарадності детально розглянули особливості розведення вогню в різних ситуаціях і для різних потреб, типи вогнищ, способи запалювання і різні засоби для цього. Також розглянули питання як здобувати воду і як її очищати різними засобами.

Кульмінацією вишколу було практичне заняття із туристичної техніки, способи самонаведення переправ, подолання перешкод.

Закінчили вишкіл змагом на розпилювання колоди дворучною пилою та “скобуванням” кори з допомогою скобеля, інструменту, який і дав назву вишколу.

Надалі організатори планують протягом пластового року робити вузько тематичні вишколи на теми практичного пластування, з ціллю більш детальніше заглибитись в окремі питання.

Дякуємо Бережанському відділу ДСНС за надану «буржуйку» для обігріву в умовах пізньої осені.

«Скобель – це старовинний ручний інструмент теслярів у вигляді прямого або зігнутого ножа з ручками на кінцях, що призначений для здирання кори з колод, та їх первинного обстругування».

Поділитися

Схожi новини