Виховники — це друзі і наставники, які ідуть поруч з дітьми по їхньому шляху пластування. Зараз багато виховників залишити роботу з дітьми та молоддю і заради них стоять на захисті країни.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_16-56-02-kopiya.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_16-56-05.jpg)
Артем Димид (псевдо “Курка”) був пластуном і виховником зі Львова. У червні 2022 року він загинув, захищаючи рідну землю.
Проте його любов до України, життєрадісність та енергійність продовжують жити в його вихованцях. Один із них — пластун Тома Прохасько, який зараз вже і сам займається з гуртком.
Ми поспілкувалися з Томою про роль виховника в його житті та які уроки для нього залишив друг Курка.
“Виховник демонстрував своїм прикладом, що наші ліміти існують тільки в нашій голові”
— Як Курка вплинув на тебе?
— Він був моїм першим пластовим виховником. Курка завжди вчив нас бути чесними й мати честь. Для мене честь — принцип жити так, щоб тобі не було потім соромно й відповідати за свої вчинки.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/289653629_5248662225200285_8240428431278250062_n.jpg)
Виховник демонстрував своїм прикладом, що наші ліміти існують тільки в нашій голові. Насправді ми можемо набагато більше пройти, пробігти та проплисти, зробити завдання, яке здається непосильним.
Тут грає роль не мотивація, а дисципліна. Закриваєш очі на дискомфорт і просто робиш. Вкінці бачиш, що пройдений шлях не був вже й таким важким, як здавалося спершу. Так ми й ростемо
— Чому ти вирішив стати виховником?
— Я завдячую Курці, що він заклав багато цеглин у мій характер. Я став виховником, щоб продовжити цю справу і допомогти дітям, які тільки встали на пластовий шлях. Ми вчимося разом, осмислюємо нові речі. В мого гуртка є широке поле для спроб і помилок.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_16-55-49-1024x767.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_16-55-42-1024x1000.jpg)
— Як думаєш, виховники мають вплив на розвиток на України? Який?
— Виховники — ключова складова Пласту. Вони формують свідомих громадян, які потім формують свідоме суспільство. Чим більше є виховників, тим кращою стає Україна.
Якщо ти також хочеш долучитися до якісних змін в Україні — ставай виховником! Допоможи сформувати проактивних людей, які потім будуть формувати Україну.
Проходь короткий онлайн-курс про Пласт та отримай запрошення на живу зустріч, щоб поринути у світ пластування та стати двигуном змін.
Роби перший крок: тисни на кнопку і реєструйся на курс
Схожi новини
![Пласт офіційно розпочав поширення Вифлеємського вогню миру в Україні](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7488_11zon_11zon-1-scaled-e1702337341499.webp)
Пласт офіційно розпочав поширення Вифлеємського вогню миру в Україні
Детальніше
![АДВ: табір, що прищеплює дітям любов до науки та екологічну свідомість](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/JKO_5350-1-scaled-e1674480208621.jpg)
АДВ: табір, що прищеплює дітям любов до науки та екологічну свідомість
Детальніше
![“Лік часу у війні йде не на дні, години і хвилини, а на людські життя”: інтерв’ю з пластункою-волонтеркою з Польщі](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/SHablon-misyachnyj-zvit-6.webp)
“Лік часу у війні йде не на дні, години і хвилини, а на людські життя”: інтерв’ю з пластункою-волонтеркою з Польщі
Детальніше
![“Не докладемо всіх зусиль – програємо”, – пластун-захисник](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/AnyConv.com__signal-2023-07-19-201110_003-e1692198789985.webp)
“Не докладемо всіх зусиль – програємо”, – пластун-захисник
Детальніше
![Українські пластуни і польські харцери на одному таборі](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/IMG_0867-1-e1664879817769.jpg)
Українські пластуни і польські харцери на одному таборі
Детальніше